Badania w Stwardnieniu Rozsianym

Home / Badania w Stwardnieniu Rozsianym

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z testów na Uniwersytecie Rzeszowskim – wykonaliśmy je za pomocą fotela izokinetycznego Biodex System 4 Pro. Testy obejmowały siłę mięśni odpowiedzialnych za zgięcie i wyprost w stawie kolanowym oraz zewnętrzną i wewnętrzną rotację w stawie ramiennym. Dodatkowo przetestowano pacjentów pod kątem stabilności posturalnej w czasie próby Romberga na platformie Zebris FDM. Badaniom poddano grupę pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, którzy wcześniej uczestniczyli w terapii z wykorzystaniem egzoszkieletu EKSO GT – na przełomie października i listopada 2016.

Testy miały charakter pomiarów follow-up, przeprowadzonych jako końcowy etap oceny skuteczności terapii na Ekso GT. Gotowy materiał badawczy opublikuje Uniwersytet Rzeszowski – czekamy na wyniki!

 

Biodex

Firma Biodex Medical Systems Inc. posiada ponad 60 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych. Przestrzegamy wielu restrykcyjnych norm jakości, czyniąc urządzenie, które kupisz pewnym partnerem w pomaganiu ludziom. Biodex posiada certyfikaty ISO 9001:2008, ISO 13485:2003, UL 60601-1, EN 60601-1-1-2. W Biodexie nad Twoim zadowoleniem pracuje ponad 200 osób.